Splošna ambulanta (koncesija)
Kaj ambulanta nudi pacientu?
Izbira osebnega zdravnika je zelo pomembna. Vaš osebni zdravnik ni le oseba, ki spremlja vaše zdravstveno stanje in vas po potrebi napoti k specialistu, temveč vam je na voljo tudi v primerih, ko potrebujete posvet za boljši in kvalitetnejši življenjski slog.
Ambulanta predstavlja prvi stik bolnika z zdravstveno službo v okviru sistema zdravstvenega varstva. Glavne dejavnosti ambulante so sočasno obvladovanje akutnih in kroničnih bolezni, sodelovanje z zdravniki drugih specialnosti in zagotavljanje nepretrgane zdravstvene oskrbe bolnikov skozi celotno življenje.
Pomembna dejavnost ambulante je tudi spodbujanje zdravega načina življenja s promocijo strategij za ohranjanje zdravja in preprečevanje bolezni. Ambulanto vodi zdravnik, ki bolnikom posreduje strokovno znanje za obvladovanje in preprečevanje bolezni ter se ob spoštovanju avtonomnosti svojih bolnikov z njimi dogovarja o načrtu zdravljenja in preventive.
REFERENČNA AMBULANTA
Referenčna ambulanta je razširjena oblika ambulante družinske medicine s sodobnim pristopom celostne obravnave bolnikov na primarnem nivoju zdravstvenega varstva. Poleg zdravnika in medicinske sestre bolnike v tej ambulanti spremlja tudi diplomirana medicinska sestra. Referenčna ambulanta je namenjena pacientov, ki imajo v Barsos – MC d.o.o. registriranega osebnega zdravnika.
Področje dela diplomirane medicinske sestre je preventivna dejavnost, zdravstvena vzgoja in spremljanje bolnikov s kroničnimi obolenji:
- preventivne zdravstvene preglede, ki se pričnejo že pri tridesetem letu starosti z namenom zgodnjega odkrivanja dejavnikov tveganja za razvoj kroničnih bolezni.
- zdravstveno vzgojno svetovanje o zdravem načinu življenja
- svetuje glede dejavnikov tveganja za razvoj kroničnih bolezni kot tudi ostalih dejavnikov tveganja (alkohol, kajenje, povišan holesterol …)
- spremlja in obravnava bolnike s kroničnimi boleznimi kot so:
- astma, kronična obstruktivna pljučna bolezen (KOPB),
- sladkorna bolezen,
- bolezni srca in žilja,
- osteoporoza,
- povišan krvni tlak,
- bolezni prostate in
- depresija.
Kronični bolniki pogosto niso pozorni na poslabšanje svoje bolezni. Diplomirana medicinska sestra s specialnimi znanji je strokovno usposobljena za spremljanje kroničnih bolnikov, opravi teste, v primeru slehernih odstopanj in sprememb pa se posvetuje z zdravnikom. Bolnik po potrebi še vedno obišče svojega zdravnika.
Četrtina ljudi, starejših od 26 let je predebelih, 68 odstotkov jih ima povišan holesterol, 18 odstotkov ima povišan sladkor v krvi, okoli 27 odstotkov ljudi kadi, zato obstaja pri petini moških nad 35 let in pri ženskah, starih več kot 45 let veliko tveganje, da bodo v naslednjih desetih letih doživeli srčni infarkt, možgansko kap, imeli bolezni arterij spodnjih okončin in druge zdravstvene zaplete.
Z delom v referenčni ambulanti vam zagotavljamo še bolj kakovostno obravnavo, preprečevanje razvoja kroničnih bolezni in boljši nadzor nad že razvito kronično boleznijo.
POSKRBITE ZA SVOJE ZDRAVJE, KAJTI PREGLEDI SO V CELOTI BREZPLAČNI
V referenčno ambulanto se lahko prijavite na elektronski naslov referencna.ambulanta@barsos.si, ali na telefonsko številko 01/242 07 08, vsak delavnik med 13.00 in 15.00 uro.
Odgovoren za čakalni seznam je Aljaž Vidmar, diplomiran zdravstvenik.
V SPLOŠNO AMBULANTO se lahko prijavite na pregled, naročite zdravila ali napotnice, na naslednjih kontaktih:
Za Tamara Fras Stefan, dr. med.:
- po pošti na naslov BARSOS-MC, Gregorčičeva 11, 1000 Ljubljana;
- na elektronski naslov: aplikacija Dozdravnika;
(v primeru težav pri oddaji naročila, se obrnite na Infonet podporo – tel. 04/600 76 00 ali e-mail: podpora@dozdravnika.si) - telefonsko na številko 01/242 07 28, od ponedeljka do petka, od 10.00 – 12.00 ure oziroma na tel. št. 01/242 07 43 znotraj ordinacijskega časa.
Odgovorna za čakalni seznam je Marjana Nikolaš – tehnik zdravstvene nege, dosegljiva na zgornjih kontaktih.
Evidentirano število zavarovanih oseb: 1651
Za Martin Kenda, dr. med.:
- po pošti na naslov BARSOS-MC, Gregorčičeva 11, 1000 Ljubljana;
- na elektronski naslov: aplikacija Dozdravnika;
(v primeru težav pri oddaji naročila, se obrnite na Infonet podporo – tel. 04/600 76 00 ali e-mail: podpora@dozdravnika.si) - telefonsko na številko 01/242 07 28, od ponedeljka do petka, od 12.00 – 14.00 ure oziroma na tel. št. 01/242 07 22 znotraj ordinacijskega časa.
Odgovorna oseba za vodenje naročilne knjige je Marjana Nikolaš – tehnik zdravstvene nege, dosegljiva na zgornjih kontaktih.
Evidentirano število zavarovanih oseb: 2034
Splošna nujna medicinska pomoč (SNMP)
Ambulanta splošne nujne medicinske pomoči v Ljubljani za odrasle deluje 24 ur na dan v Urgentnem bloku Kliničnega centra (vhod iz Njegoševe ulice). Nudi nujno zdravljenje in nujno medicinsko pomoč.
Za nujno zdravniško pomoč v primeru življenjske ogroženosti na domu, v prometni ali drugi nesreči, pokličite na telefonsko številko 112.
Za nujne obiske zdravnika na bolnikovem domu, v primeru nenadnega poslabšanja zdravstvenega stanja, pokličite tel. 01/522 84 08.
specialist družinske medicine
specialistka splošne medicine
Sporočamo vam, da bo Martin Kenda, dr. med. odsoten od 23.10. – 30.10.2024. V času odsotnosti ga nadomešča Tamara Fras Stefan, dr. med. v ordinacijskem času ambulante, razen dne 30.10.2024 v spremenjenem ordinacijskem času od 07.00 – 14.00 ure.
Hvala za razumevanje.
Na pregled se lahko naročite na sledeče načine.