Specialno pedagoška in psihološka diagnostika
Specialno pedagoška in psihološka diagnostika je strokovni proces, namenjen prepoznavanju in oceni učnih in razvojnih težav ter močnih in šibkih področij otrok. Omogoča zgodnje odkrivanje težav, kot so disleksija, disgrafija, diskalkulija, ter zagotavlja strokovne smernice za prilagoditve v izobraževalnem okolju. Namen te diagnostike je podpora otrokom, staršem in šolam pri premagovanju izzivov, povezanih z učenjem, in spodbujanje celostnega razvoja otroka.
Naš cilj je pomagati osnovnošolskim otrokom premagovati učne težave in omogočiti njihov celostni razvoj ter uspeh v izobraževalnem procesu.
Komu je namenjena:
Specialno pedadoška in psihološka diagnostika je namenjena otrokom, ki imajo:
- težave pri branju, pisanju ali matematiki,
- splošne učne težave,
- sum na specifične učne motnje (npr. disleksija, disgrafija, diskalkulija).
Kaj omogoča:
- Zgodnje odkrivanje učnih težav.
- Pravočasno in ciljno usmerjeno podporo.
- Usmeritve za prilagoditve v šoli in domačem okolju.
S pomočjo naših strokovnjakov boste pridobili jasen vpogled v otrokove težave in priporočila za izboljšanje njegovega delovanja.
Postopek diagnostike:
1. Začetni pogovor s starši – prvi korak v procesu diagnostike je začetni pogovor s starši, kjer se pogovorimo o otrokovih težavah pri učenju, branju, pisanju ali matematiki. Pogovor poteka brez prisotnosti otroka. Cilj je določiti smiselne nadaljnje korake obravnave.
2. Diagnostična ocena otroka – s pomočjo specializiranih diagnostičnih pripomočkov strokovnjaki (psihologi in specialni pedagogi) ocenjujejo otrokovo delovanje. Ocenijo se močna in šibka področja ter opredelijo morebitne učne ali razvojne težave.
3. Pisno poročilo o ugotovitvami – Po zaključeni diagnostiki strokovnjaki pripravijo podrobno pisno poročilo o otrokovem funkcioniranju, ki je lahko tudi priloga za Zahtevo o uvedbi postopka usmerjanja.
4. Zaključni pogovor s starši – na zaključnem srečanju se staršem predstavijo ugotovitve diagnostične ocene ter svetujejo nadaljnji koraki za podporo otroku. Tudi ta pogovor poteka brez prisotnosti otroka in je lahko izveden v živo ali na daljavo.
KDAJ K NAM NA PREGLED?
Če pri otroku opažate težave na učnem področju, se lahko naročite na začetni pogovor, kjer bomo skupaj raziskali, kako vam lahko najbolje pomagamo.
V primeru čustvenih ali vedenjskih težav, kot so depresija, tesnoba ali samopoškodovanje vam svetujemo, da se obrnete na kliničnega psihologa ali pedopsihiatra.
Pred začetnim srečanjem boste prejeli vprašalnik, ki ga boste izpolnili in prinesli s seboj na prvi pogovor.
Tu smo, da skupaj naredimo korak naprej za dobrobit vašega otroka.
Paket celostna diagnostika
Paket zajema:
- Začetni pogovor s starši
- Dva pregleda pri psihologu
- Dva pregleda pri specialnem pedagogu
- Skupno pisno poročilo
- Zaključni pogovor s starši
Trenutno ni obvestil.
Naročite se lahko vsak delovni dan po telefonu
01/242 07 01, po elektronski pošti info@barsos.si ali osebno v našem centru.